خاموش کردن یک یا چند کامپیوتر از راه دور در یک شبکه محلی


خاموش کردن یک یا چند کامپیوتر از راه دور در یک شبکه محلی

 

 

 

 

 اگر مدیر شبکه یک شرکت کوچک باشید که در یک ساختمان سه طبقه مستقر شده و دارای شبکه ای محلی است که کامپیوترهای هر سه طبقه را به هم متصل کرده ، اگر بخواهید کامپیوترهای یکی از طبقات را خاموش ، ریست و یا اوگ آف کنید ، چه خواهید کرد ؟ مطمئنا جواب شما استفاده از بستر شبکه برای انجام این کار خواهد بود . مسلما دومین موردی که از آن استفاده خواهید کرد ، برنامه های پیشرفته و مخصوص به مدیریت یک شبکه کامپیوتری میباشند . اما تا به حال فکر کرده اید که با استفاده از قابلیت های سیستم عامل نیز میتوانید این کارها را انجام دهید ؟ امروز میخواهیم این کار را در سیستم عامل ویندوز انجام دهیم . یعنی یک کامپیوتر را از راه دور خاموش ، ریست و یا لوگ آف کنیم . با گویا آی تی همراه باشید …….
ویندوز دارای یک فایل به نام Shutdown.exe میباشد که از طریق آن میتوانید کامپیوتر یا کامپیوترهای موجود در یک شبکه محلی را خاموش ، ریست و یا لوگ آف کنید . اما برای انجام این کار ابتدا باید کامپیوترهایی که میخواهید آنها را از طریق شبکه خاموش کرده یا ریست کنید ، پیکربندی نمایید .
نکته : در اکثر مراحلی که در این مقاله اشاره شده است ، به دسترسی سطح Admin نیاز خواهید داشت . پس با یک حساب کاربری سطح ادمین موارد اشاره شده را انجام دهید .

پیکربندی

برای انجام پیکربندی ابتدا باید یکی از سرویس های ویندوز که Remote Registryنام دارد را فعال کنید . این سرویس به صورت پیشفرض فعال نیست .
اگر روی کامپیوتر هدف ( منظور کامپیوتری است که میخواهید به صورت راه دور آن را خاموش یا ریست کنید ) شما ویندوز ۷ نصب شده ، وارد منوی استارت شده و از طریق باکس جستجو ، کلمه Services را تایپ کنید . نتایجی در قسمت بالا ظاهر میشوند که یکی از آنها Services میباشد و یک آیکون شبیه چرخ دنده دارد .
 

 


اما در صورتی که ویندوز ایکس پی روی سیستم هدف نصب شده باشد ، باید از طریق Run در استارت منو ، عبارت “Services.msc” را تایپ کرده و کلید اینتر را بفشارید . البته انجام این کار در ویندوز ۷ نیز میسر میباشد . با توجه به اینکه گزینه Run به صورت پیشفرض در استارت منوی ویندوز ۷ قرار ندارد ، پس باید کلیدهای ترکیبی “Win+R” را بفشارید تا پنجره Run نمایش داده شود .
اکنون پنجره ای را پیش روی خود خواهد دید که سرویس های مختلف ویندوز در آن وجود دارند که هر کدام مسئولیت خاصی را بر عهده خواهند داشت . در ضمن پیشنهاد میکنیم که در صورت نداشتن آشنایی با این سرویس ها ، هیچ تغییری در تنظیمات آنها بوجود نیاورید ، چون برای تان دردسر ساز خواهد شد .
اما سرویس مورد نظر ما یعنی Remote Registry در اینجا قرار دارد که باید آن را فعال کنیم . پس در این لیست به دنبال این مورد بگردید . اکنون روی آن راست کلیک کرده و گزینه Properties را کلیک نمایید

 

انجام عملیات از طریق محیط خط فرمان

شما حتی قادرید تا از طریق محیط خط فرمان ویندوز نیز این کار را انجام دهید . به عنوان مثال دستور زیر را در محیط خط فرمان تایپ کنید .

shutdown /s /m \\chris-laptop /t 30 /c “Shutting down for maintenance.” /d P:1:1

البته به جای chris-laptop ، نام کامپیوتر هدف را جایگزین کنید .

 

انجام عملیات از طریق لینوکس

اگر میخواهید این عملیات را از طریق سیستم عامل لینوکس انجام دهید ، ابتدا باید بسته samba-common را نصب کنید . پس ترمینال لینوکس را باز کرده و دستور زیر را تایپ کنید . لازم به ذکر است که در اینجا از توزیع ابونتو استفاده شده است .

Sudo apt-get install samba-common

پس از نصب این بسته میتوانید عملیات را آغاز کنید . دستور زیر را تایپ کنید :

net rpc shutdown -I ip.address -U user%password

 

 

 

 

About 1,520,000 results (0.59 seconds) 

Search Results

خاموش کردن یک یا چند کامپیوتر از راه دور در یک شبکه محلی – گویا آی تی

www.gooyait.com/…/shutdown-one-or-multiple-computer-remotel…

 1.  

 2.  

Translate this pageMar 27, 2012 – امروز میخواهیم این کار را در سیستم عامل ویندوز انجام دهیم . یعنی یک کامپیوتر را از راه دور خاموش ، ریست و یا لوگ آف کنیم .

خاموش کردن یک یا چند کامپیوتر از راه دور در یک شبکه محلی – انجمن …

iran-talk.ir › ~انجمن کامپیوتر~ › ترفند ها

 1.  

Translate this pageMay 3, 2012 – گاهی اوقات نیاز داریم تا یک کار را از راه دور انجام دهیم . مثلا اگر مدیر شبکه یک شرکت کوچک باشید که در یک ساختمان سه طبقه مستقر شده و دارای …

آموزش استفاده از نرم افزار Team Viewer – بیتوته

www.beytoote.com/computer/…/training-teamviewer2-software.ht…

 1.  

 2.  

Translate this pageتیم ویور ترفندهای اینترنتی آموزش تیم ویور کنترل از راه دور کامپیوتر … نرم افزار Team Viewer یک برنامه کنترل از راه دور رایانه مبتنی بر شبکه اینترنت و یا شبکه … ویندوز شخص Log Off نشده و می تواند مراحل کار شما را ببیند و به صورت آموزشی و … Incoming LAN Connections : در صورتی که کامپیوتر ها در شبکه محلی قرار …

You've visited this page 4 times. Last visit: 4/30/17

آموزش :: خاموش کردن کامپیوتر های متصل به شبکه (از راه دور)

https://network.itpro.ir/…/خاموش-کردن-کامپیوتر-های-متصل-به-شب…

 1.  

Translate this pageنکته: زمانی که شما اقدام به خاموش کردن یک سیستم در شبکه مینمایید برای … می باشد که از طریق آن میتوانید کامپیوتر یا کامپیوترهای موجود در شبکه محلی خود را جهت …

پنج روش برای کنترل از راه دور رایانه با استفاده از قابلیت Wake On …

digiato.com/article/2014/…/پنج-روش-برای-کنترل-از-راه-دور-رایان…

 1.  

 2.  

Translate this pageDec 18, 2014 – Wake On LAN یا به اختصار WoL پروتکلی است که می توان با … روشن کردن یا آماده به کار کردن یک رایانه ازراه دور و با استفاده از یک شبکه محلی است. … دارد مانند روشن و خاموش کردن رایانه از راه دور یا حتی کنترل راه دور دسکتاپ، اما …

علی دانشور – Restart یا Shutdown کردن کامپیوتر از راه دور

alidaneshvar20.blogfa.com/…/Restart-یا-Shutdown-کردن-کامپیوت…

 1.  

 2.  

Translate this pageعلی دانشور – Restart یا Shutdown کردن کامپیوتر از راه دور – – علی دانشور. … این اجازه را می دهد تا کامپیوتر مورد نظر را در محدوده Local Network به آسانی خاموش را … برای remote کامپیوتر را داشته باشد، اگر اجازه مورد نظر وجود نداشته باشد، یکError … از پنجره remote shutdown می توانید ۱ یا چند کامپیوتر را که می خواهید کنترل بر آنها …

Network – دسترسي به کامپيوتر از راه دور با Remote Desktop Connection

mhadim.blogfa.com/post-9.aspx

 1.  

 2.  

Translate this pageRemote Desktop Web Connection وجود دارد که امکان برقراري ارتباط راه دور بين دو … ۱ـ حتماً ويندوز XP Pro ( يا سرور ۲۰۰۳ ) روي سيستمي که ميخواهيد به فايلها و … از طريق شبکه LAN : هر دو کامپيوتر در يک شبکه محلي ( LAN ) قرار دارند و ارتباط آنها از طريق کابل شبکه است. …. ۱ـ از منوي Start، روي عبارت Log Off کليک کنيد.

دانلود Wake On LAN 2.11.13.10 – نرم افزار خاموش روشن کردن سیستم های …

www.p30world.com › نرم افزار › اینترنت › شبکه

 1.  

 2.  

Translate this pageDec 27, 2016 – Wake On Lan یک برنامه مفید است که کاربران را قادر می سازد از طریق سیگنال های Wake-on-LAN به یک کامپیوتر دیگر در شبکه ، اقدام به مدیریت پاور ، روشن و خاموش … مثلا اگر نیاز بود چند سیستم را با هم خاموش کنید. … روشن کردن کامپیوتر ها از راه دور … قابلیت استفاده برای آدرس دهی شبکه های static یا DHCP

چگونه از راه دور و از طریق اینترنت، کامپیوتر خاموش خود را روشن کنیم؟!

www.parsine.com/…/چگونه-از-راه-دور-و-از-طریق-اینترنت-کامپیو…

 1.  

 2.  

Translate this pageDec 15, 2015 – چگونه از راه دور و از طریق اینترنت، کامپیوتر خاموش خود را روشن کنیم؟! اگر شما … شاهوار: برای این کار نیاز بهچند تنظیم کوچک در ویندوز و مودم ADSL خود و داشتن یک آی‌پی … مرحله ی دوم برای روشن کردن یک کامپیوتر از طریق اینترنت عملیاتی تحت عنوان … این آدرس، آدرس برودکست یا انتشار در سطح زیر شبکه است.

پنج روش برای دسترسی و کنترل از راه دور کامپیوترتان – گردو

gerdoo.net/article/329

 1.  

 2.  

Translate this pageDec 9, 2015 – بپردازیم ابتدا با همه روشهای کنترل از راه دور آشنا شویم. … بخش شبکه کامپیوتر به یک مدل اطلاعات خاص حتی وقتیخاموش باشد، یا Hibernate و یا … یا میتوانید از نرم‌افزار ویژهای که روی شبکه محلی شما ریخته میشود استفاده کنید. … TeamViewerیک راهنمای جامع برای فعال کردن Wake-on-Lan دارد، از تنظیمات BIOS و …

Searches related to خاموش کردن یک یا چند کامپیوتر از راه دور در یک شبکه محلی

دستور خاموش كردن كامپيوتر در شبكه

خاموش كردن سيستم در شبكه

خاموش كردن كامپيوتر از راه دور

دستور ریست کامپیوتر در شبکه

روشن كردن كامپيوتر از طريق اينترنت

دستور shutdown در cmd

دستور خاموش كردن كامپيوتر در cmd

دستور restart در cmd

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *