چگونه بر مصرف برق دستگاه USB خود نظارت کنیم

چگونه بر مصرف برق دستگاه USB خود نظارت کنیم

 

travel tech 1 230x153 چگونه بر مصرف برق دستگاه USB خود نظارت کنیم

 

به جای این که مدام شک خود را به عقب ذهنتان بفرستید و نگران تفاوت‌های ظریف برق USB و این که آن شارژر ۵ دلاری واقعاً ارزش داشته یا نه باشید، به سادگی می‌توانید مصرف برق دستگاه USB و خروجی آن را با یک ابزار ساده و صرف چند دقیقه برای اندازه گرفتن مقدارها بررسی کنید. پس بگذارید نگاهی به این ابزار بیندازیم و ببینیم که در عمل چگونه می‌توان از آن استفاده نمود.

چه چیزی لازم دارم؟

قلب آزمایش ما آزماینده‌ی USB است. این دستگاه را با قیمت‌های مختلف می‌توانید از آمازون پیدا کنید.

اگرچه مطمئنیم که اکثر آن‌ها به حد کافی خوب هستند، ولی ما یک مدل ارزان که نقدهای خوبی داشت را خریدیم که به جز نمایش ولتاژ و آمپر ویژگی‌های خوب دیگری هم داشت. دستگاه ما PowerJive USB Power Meter به قیمت ۹.۹۹ دلار است.

این مدل ارزان است و نه تنها ولتاژ و آمپر را اندازه گیری می‌کند، بلکه اگر مقدارهای به دست آمده خارج از محدوده باشد به شما اعلام کرده و بر مصرف برق نظارت می‌کند. این دستگاه حتی می‌تواند داده‌های مربوط به ۱۰ دستگاه مختلف را در حافظه‌ی خود ذخیره کند (تا بتوانید نتایج به دست آمده را در زمان‌های مختلف بررسی کنید).

قبل از این که کار را ادامه دهیم، باید تاکید کنیم که اگرچه این دستگاه به اندازه‌ی ۱۰ دلار قیمت آن ارزش دارد، ولی قطعاً به اندازه‌ی دستگاه‌های آزمایشگاهی پیشرفته حرفه‌ای نیست و طراحی شده تا به شکل ساده بتوانید از عملکرد دستگاه‌های خود مطمئن شوید.

چه چیزی را می‌توانم اندازه بگیرم؟

حالا با استفاده از این آزماینده‌ی USB دقیقاً بر چه چیزی می‌توانیم نظارت کنیم و چه چیزی را آزمایش نماییم؟ ابتدا بگذارید چند سناریوی معمولی را بیان کنیم و ببینیم که چه زمان و چرا باید این آزمایش را انجام دهیم.  PowerJive USB Power Meter را می توانید با قیمت حدودی ۱۰ دلار خریداری کنید.

ولتاژ درگاه USB

در صحبت کلی حتی کارت‌های USB و شارژرهای ارزان هم آن قدر بد نیستند که خطرناک باشند. با این حال ولتاژ تنها چیز یک درگاه USB است که می‌تواند برای دستگاه شما خطرناک یا نشان دهنده‌ی دستگاه شارژ معیوب باشد.

آزماینده‌ی USB به شما اجازه می‌دهد تا به سادگی ببینید که یک درگاه یا دستگاهِ شارژ کم ولت (محتمل) است یا پر ولت (با احتمال کم). ما همه چیز از درگاه‌های USB اتومبیل تا شارژرهای اصلی اپل، سامسونگ، موتورولا، و شارژرهای ارزان پمپ گاز را بررسی کردیم، و فهمیدیم که خروجی همه معمولاً بین ۴.۹۲ تا ۵.۱۵ ولت ثابت است. آزماینده‌ی ما قادر به ثبت رنج ۳.۵ تا ۷ ولت می‌باشد.

خروجی آمپر درگاه USB

با توجه به این که تعداد شارژرهای خارج از رنج ولتاژ طبیعی خیلی کم است، بخش آمپر جایی است که معمولاً انتقادات زیادی را به همراه دارد. خروجی کم آمپر در مواجهه با دستگاه‌های گرسنه‌ی برقی که به اتصال خوب نیاز دارند در بهترین حالت به معنای زمان شارژ طولانی‌تر و شارژ نشدن یا کار نکردن است.

 

 

مصرف برق و تخلیه شارژ

آخرین مورد استفاده از آزماینده برای آزمایش مصرف برق دستگاه‌ها همراه با تخلیه‌ی شارژ یک پاور بانک است.

در بنچمارک‌ها یا آزمایش محصولات مختلف دانستن میزان استفاده‌ی برق دستگاه به میلی آمپر به اندازه‌ی فهمیدن مقدار برقی که شارژر و دستگاه روی هم از پریز برق می‌کشند مهم نیست.

 

از این رو آزماینده‌ی USB به اندازه‌ی دستگاهی مثل Kill-a-Watt که جریان پریز برق را اندازه گیری می‌کند مفید نیست. هزینه‌ی برقی که در طول یک سال توسط تلفن همراه مصرف می‌شود خیلی کم است. هزینه‌ی شارژرهای نامناسبی که مثل خون آشام برق تلف می‌کنند چه؟ این قضیه کاملاً متفاوت است.

جایی که برقْ مترِ USB در آن می‌درخشد به هنگام اندازه‌گیری خروجی پاور بانک‌هاست. شما یک پاور بانک USB خریدید که ۲۰ هزار میلی آمپر ظرفیت دارد، و می‌خواهید مطمئن شوید که دستگاهی که برای آن هزینه کرده‌اید ارزشش را داشته باشد. یک دستگاه USB به آزماینده‌ی خود وصل و سپس آن را به درگاه شارژ پاور بانک وصل نمایید، و اجازه دهید تا آزماینده کارش را بکند. بعد از این که شارژ پاور بانک به طور کامل تخلیه شد، برق متر USB را به یکی از درگاه‌های USB وصل کنید تا دوباره شارژ شود. حالا میزان میلی آمپر آن را بخوانید و این مقدار را با نمره‌ی پاور بانک خود مقایسه کنید

 

 

 

About 197,000 results (0.43 seconds) 

Search Results

چگونه بر مصرف برق دستگاه USB خود نظارت کنیم؟ – گویا آی تی

www.gooyait.com/…/monitor-usb-device-power-usage-output.html

  1.  

Translate this pageFeb 5, 2017 – در این مقاله به بررسی یک روش برای اندازه گیری برق دستگاه های یو اس بی خواهیم پرداخت.

چگونه بر مصرف برق دستگاه USB خود نظارت کنیم؟ ⋆ آفتاب آی تی

aftabit.ir › معرفی › مقاله

  1.  

Translate this pageآیا نگران این هستید که شارژر USB درست کار نمی‌کند؟ فکر می‌کنید مدت زمان شارژی که از پاور بانک جدید خود دریافت می‌کنید خیلی کم است؟ اگر سرتان برای کمی گیک …

چگونه بر مصرف برق دستگاه USB خود نظارت کنیم؟ – گویا آی تی – تی نیوز

tnews.ir/news/05a879507199.html – Translate this page

Feb 5, 2017 – اگر سرتان برای کمی گیک بازی درد می کند، با ما همراه باشید تا ببینیم دستگاه USB شما درست کار می کند یا نه. چرا باید بخواهم چنین کاری بکنم؟

چگونه بر مصرف برق دستگاه usb خود نظارت کنیم؟

khabarooz.com/post/225689

  1.  

Translate this pageآیا نگران این هستید که شارژر USB درست کار نمی کند؟ فکر می کنید مدت زمان شارژی که از پاور بانک جدید خود دریافت می کنید خیلی کم است؟ اگر سرتان برای کمی …

چگونه بر مصرف برق دستگاه USB خود نظارت کنیم؟ – ببینک | دانلود …

https://www.bebinak.com/mag/news/80288 – Translate this page

صفحه اصلی اپلیکیشن اپ آی او اس اپ اندروید اپ ویندوزفون اخبار مصاحبه و پوشش‌ خبری اخبار داخلی رادیو روزنگار عکس روز علم و دانش هوا و فضا پزشکی دانلود دانلود …

چگونه بر مصرف برق دستگاه USB خود نظارت کنیم؟ | گویا آی تی | پارسی …

feed.parsipoo.ir/…/چگونه-بر-مصرف-برق-دستگاه-usb-خود-نظارت-…

  1.  

Translate this pageFeb 5, 2017 – آیا نگران این هستید که شارژر USB درست کار نمی‌کند؟ فکر می‌کنید مدت زمان شارژی که از پاور بانک جدید خود دریافت می‌کنید خیلی کم است؟

چگونه بر مصرف برق دستگاه usb خود نظارت کنیم – مجله اینترنتی ایرونی ها

iruniha.xyz/search/?…چگونه…مصرف+برق+دستگاه+usb+خود+نظار…

  1.  

Translate this pageچگونه بر مصرف برق دستگاه usb خود نظارت کنیم. کاربر گرامی، شما وارد صفحه جستجو سایت شده اید و این صفحه با توجه به جستجو شما ایجاد شده و به معنای وجود مطلب …

چگونه ویندوز خود را به یک درایو SSD منتقل کنیم | اخبار آی تی | Pinterest

https://www.pinterest.com/pin/609956343252247553/

  1.  

Translate this pageاگر موقع حرکت با سرعت بالا گیربکس را در دنده عقب قرار دهیم چه اتفاقی می افتد. چگونه بر مصرف برق دستگاه USB خود نظارت کنیم. Windows 10 adds a bit more to …

أعلنت شركة Meizu عن موعد مؤتمرها المقرر عقده في أكبر حدث سنوي عالمي …

https://it.pinterest.com/pin/486599934724791447/

  1.  

Translate this pageمعرفی ابزارهایی کاربردی برای ردیابی آی پی آدرس خود و دیگران. آموزش خاموش کردن موقتی و …. چگونه بر مصرف برق دستگاه USB خود نظارت کنیم. هوش مصنوعی نتایج …

برند فوق پریمیوم LG Signature در Innofest 2017 رونمایی شد ورود …

https://www.pinterest.pt/pin/609956343252378750/

  1.  

Translate this pageچگونه برای نسخه اندرویدی تلگرام تم های تازه بسازیم …. چگونه ویندوز خود را به یک درایو SSD منتقل کنیم …. چگونه بر مصرف برق دستگاه USB خود نظارت کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *